بهترین شرکت خانه هوشمند چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین شرکت خانه هوشمند

شناخت بهترین شرکت خانه هوشمند برای دسترسی به یکی از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا ضروری است. هوشمندسازی ساختمان ارمغان تازه دنیای تکنولوژی برای ارتقاء آسایش بشر است. بهترین شرکت هوشمندسازی ساختمان مجموعه‌ای است که بتواند با محصولات خانه هوشمند خود افراد بیشتری را مجذوب کند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند تجهیزات خانه هوشمند مختص زندگی لوکس ثروتمندان خارجی است. اما سالهاست شرکت های خانه هوشمند در ایران نیز فعالیت خود را آغاز نمودند. امروزه یافتن شرکت خانه هوشمند در اصفهان، تهران، اهواز و بسیاری از شهرهای بزرگ کشور کار دشواری نیست.

خانه هوشمند ایرانی حاصل تلاش محققان شرکت‌های دانش بنیان ایرانی است. اگر جزو کسانی هستید که هنوز با خدمات خانه هوشمند و محصولاتی چون اپلیکیشن خانه هوشمند آشنا نیستید با ما همراه باشید. ما در این مطلب ضمن بیان خصوصیات خانه هوشمند، راهنمای کاملی برای انتخاب بهترین شرکت خانه هوشمند ایرانی و خارجی نیز ارائه می‌کنیم.

بهترین شرکت خانه هوشمند کدام است؟

 

شرکت خانه هوشمند چیست؟

منظور از شرکت خانه هوشمند شرکت های تولید کننده خانه هوشمند یا ارائه کننده خدمات خانه هوشمند هستند. در واقع برخی شرکت‌ها تنها واسطه خرید تجهیزات خانه هوشمند هستند. اما خانه هوشمند ساخت ایران نیز توسط شرکت‌های دانش بنیان تولید شده و در بازار موجود است. در شرکت های تولید کننده خانه هوشمند ایرانی تمامی تجهیزات در داخل کشور تولید می‌شود. اما شرکت‌های خدماتی در این حوزه، محصولات برندهای خارجی مختلف را وارد کرده و تنها وظیفه نصب و احتمالاً خدمات پس از فروش را بر عهده دارند.

خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند خانه‌ای است که در آن از اینترنت اشیاء برای کنترل تجهیزات مختلف ساختمان استفاده می‌شود. تجهیزات خانه هوشمند رفاه و آسایش بیشتری را برای ساکنین رقم می‌زنند. مهمترین امکانات خانه هوشمند که تاکنون به بازار عرضه شده است عبارتند از:

 • سیستم امنیتی هوشمند
 • سیستم روشنایی هوشمند
 • سیستم گرمایش و سرمایش هوشمند
 • پرده هوشمند
 • آبیاری هوشمند
 • دستیار صوتی

 

بهترین شرکت خانه هوشمند کدام است؟

انتخاب بهترین شرکت خانه هوشمند کار آسانی نیست. بهترین شرکت هوشمندسازی ساختمان از دیدگاه برخی افراد شرکتی است که بهترین خانه های هوشمند جهان را تجهیز کرده است. اما بدیهی است حوزه فعالیت و هزینه خدمات چنین شرکتی برای همگان مناسب نیست. لذا ما در ادامه با ارزیابی انتظارات رایج از تجهیزات خانه هوشمند ویژگی‌های بهترین شرکت خانه هوشمند را نسبت به بهترین کیفیت و قیمت  تعیین می‌کنیم.

ویژگی های بهترین شرکت خانه هوشمند

 

ویژگی های بهترین شرکت خانه هوشمند

در بررسی ویژگی‌های بهترین شرکت هوشمند، موارد کلی مانند اعتبار و سابقه شرکت اهمیت دارد. اما ما در اینجا مشخصات یک شرکت خوب با محوریت منافع مصرف کننده را بیان می‌کنیم.

 • خدمات پس از فروش

تجهیزات خانه هوشمند از قبیل پنل مرکزی، کلیدهای لمسی هوشمند،‌ رله هوشمند و امثال آن همگی تجهیزات الکترونیکی پیشرفته هستند. بدیهی است با گذر زمان ممکن است در کارکرد این محصولات اختلال ایجاد شده و یا به دلایل مختلف آسیب ببینند. بنابراین وجود خدمات پس از فروش اهمیت بسیار زیادی دارد. لذا شرکت‌هایی که محصولات خود را با گارانتی عرضه کرده و خدمات پس از فروش قابل اعتمادی دارند در صدر فهرست قرار می‌گیرند. بررسی رفتار پرسنل شرکت،‌ میزان تسلط و پاسخگویی آنها و بررسی پروژه‌های قبلی شرکت و میزان رضایت مشتریان، معیارهای مناسبی برای ارزیابی عملکرد شرکت‌های مختلف است.

شرکت سها الکترونیک دارای خدمات پس ار فروش 18 ماهه تعویض و تعمیر می باشد و از آنجایی که این شرکت خود تولیدکننده محصولات خانه هوشمند می باشد در سریع ترین زمان ممکن با توجه به پرسنا مجرب و متخصص پاسخگو می باشد .

 • کیفیت محصولات خانه هوشمند

بدون شک کیفیت تجهیزات خانه هوشمند در انتخاب برند اهمیت بسیار زیادی دارد. اما با توجه به نوپا بودن صنعت هوشمندسازی ساختمان، تشخیص کیفیت این محصولات آسان نیست. البته در دنیا این صنعت قدمت بیشتری دارد و برندهای معتبر و با سابقه‌ای در این حوزه فعالیت می‌کنند. در این زمینه مجوزها و گواهینامه‌های استاندارد، خدمات پس از فروش و نظرات مشتریان معیارهای مناسبی برای ارزیابی کیفیت محصولات یک شرکت است.

 • موجودی کالای شرکت

همانطور که گفتیم در انتخاب بهترین شرکت خانه هوشمند باید نگهداری، تعمیر و تعویض تجهیزات، مورد توجه قرار گیرد. بسیاری از شرکت های خانه هوشمند در ایران تنها واردکننده این محصولات هستند. بنابراین ممکن است در زمینه نگهداری و تعمیر تجهیزات تخصص کافی نداشته باشند. گاه به دلیل مشکلات بازار حتی امکان جایگزینی تجهیزات معیوب نیز وجود ندارد. در واقع موجودی کالا در انبار شرکت محدود بوده و در آینده نمی‌تواند پاسخگوی نیاز مشتریان باشد. بنابراین عرضه محصولات بهترین برندهای خانه هوشمند به تنهایی برای انتخاب یک شرکت کافی نیست. برند معتبر جهانی اگر با تضمین پشتیبانی و خدمات پس از فروش عرضه شود قابل اعتماد است.

 • سخت افزار و نرم افزار

در انتخاب بهترین شرکت خانه هوشمند لازم است نوع سیستم تجهیزات نیز مورد بررسی قرار گیرد. برخی تجهیزات خانه هوشمند دارای سیستم سخت‌افزاری و نرم افزاری منحصر به فرد هستند. در چنین مواردی تعمیر و تعویض تجهیزات تنها توسط متخصصان شرکت قابل انجام است. اگر به هر دلیل دسترسی به متخصصان شرکت مربوطه وجود نداشته باشد تعمیرات جزئی تجهیزات نیز ممکن نیست. اما سیستم بسیاری از محصولات موجود در بازار به گونه‌ای است که هر متخصص الکترونیک،‌ سخت افزار یا نرم افزار می‌تواند تعمیرات آن را انجام دهد. در بازار ایران که به ندرت برندهای جهانی نمایندگی رسمی دارند این نکته اهمیت بیشتری دارد.

همچنین این مقاله را مطالعه کنید.   تاثیر خانه هوشمند در صرفه‌جویی انرژی چیست؟

بهترین محصولات خانه هوشمند

 

 • تنوع محصولات خانه هوشمند

امروزه تجهیزات خانه هوشمند تنوع بسیار زیادی دارند. بدیهی است یکی از معیارهای انتخاب بهترین شرکت خانه هوشمند تنوع محصولات است. برخی شرکت های تولید کننده خانه هوشمند تنها برخی محصولات مانند کلیدهای لمسی هوشمند را عرضه می‌کنند. اما برخی شرکت‌ها تمامی تجهیزات اعم از سیستم ایمنی، سیستم سرمایش و گرمایش، سیستم صوتی تصویری،‌ دستگیره هوشمند و پرده برقی هوشمند را عرضه می‌کنند. در مواردی که هوشمندسازی کامل ساختمان مدنظر باشد بهترین گزینه، انتخاب شرکتی با محصولات جامع و متنوع است.

 • زیبایی بصری

در خرید تجهیزات خانه هوشمند کیفیت و کارایی دستگاه در اولویت قرار دارد. اما طراحی ظاهری محصولات را نیز نمی‌توان نادیده گرفت. به هر حال این محصولات در گوشه و کنار خانه نصب می‌شوند و زیبایی بصری آنها نیز اهمیت دارد.

 • به روز بودن تکنولوژی تجهیزات

بهترین شرکت خانه هوشمند مجموعه‌ای است که همگام با تکنولوژی روز دنیا حرکت کند. صنعت هوشمند سازی ساختمان یکی از صنایع روز و در حال پیشرفت در دنیا است. بنابراین باید تجهیزاتی انتخاب شود که در آینده قابلیت اتصال به محصولات جدید بازار را داشته باشد. از این منظر شرکت‌های دانش بنیان بیش از سایرین قابل اعتماد هستند.

بهترین شرکت خانه هوشمند ایرانی

 

 • قیمت تجهیزات خانه هوشمند

بدون شک قیمت محصولات خانه هوشمند نیز معیاری برای انتخاب بهترین شرکت خانه هوشمند محسوب می‌شود. اما مسئله اینجاست که لزوماً بالاترین قیمت به معنی بهترین انتخاب نیست. در هوشمندسازی ساختمان کافی است انتظارات شما از تجهیزات خانه هوشمند با کیفیت،‌ کارایی و قیمت محصولات یک شرکت تناسب داشته باشد. خرید محصولات خانه هوشمند ساخت ایران با ضمانت و خدمات پس از فروش و قیمت مناسب برای اغلب افراد قابل توصیه است. اما خرید محصولات خانه هوشمند بهترین برندهای خارجی بدون ضمانت و خدمات پس از فروش ممکن است نتیجه مطلوبی نداشته باشد. از طرفی محصولات تولید داخلی علاوه بر اینکه از نظر کیفیت با محصولات خارجی در رقابت است از نظر  قیمت بسیار به صرفه‌تر می باشد و میتواند بهترین انتخاب باشد.

 • مدیریت جامع از طریق اپلیکشن خانه هوشمند

اپلیکشن خانه هوشمند برای مدیریت تجهیزات هوشمندسازی ساختمان یکی دیگر از مسائل مهم برای انتخاب بهترین شرکت در زمینه  هوشمندسازی ساختمان است. به نحوی که شرکت مربوطه بتواند تمامی چالش‌هایی که ممکن است به وجود آید را در اسرع وقت برطرف سازد و در سریع ترین زمان ممکن پاسخگو باشد و به روزرسانی‌های این نرم افزار به بهترین شکل ارائه شود . و از طرفی با وجود پیچیدگی‌هایی که سیستم خانه هوشمند دارد کارکردن با آن بسیار ساده باشد.

جمع بندی

بهترین شرکت خانه هوشمند مجموعه‌ای است که محصولاتی با کیفیت و کارایی مطلوب و قیمت مناسب تولید کند و محصولات خود را با ضمانت و خدمات پس از فروش عرضه کند. در خرید تجهیزات خانه هوشمند وجود ضمانت و پشتیبانی محصول اهمیت بسیار زیادی دارد. امروزه با توجه به شرایط خاص ایران، اعتماد به برندهای خارجی بسیار دشوار است. زیرا هیچ تضمینی برای باقی ماندن این برندها در بازار ایران وجود ندارد. در مقابل، شرکت های خانه هوشمند ایرانی کم نیستند. بسیاری از این مؤسسات شرکت‌های دانش بنیان هستند که از لحاظ علمی ‌قابل اعتماد هستند. ضمانت محصولات، خدمات پس از فروش و قیمت مناسب دیگر مزایای محصولات خانه هوشمند ساخت ایران در مقایسه با محصولات خارجی است. ضمن اینکه خرید محصولات خانه هوشمند ایرانی حمایت از یک صنعت نوپای بومی در کشور است که می‌تواند زمینه اشتغال، کارآفرینی و ارزآوری برای کشورمان را فراهم سازد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *