گسترش محیط زیست هوشمند با محصولات خانه هوشمند

محیط زیست هوشمند و قدرتمند

محیط زیست هوشمند به مجموعه ای تجهیزات هوشمند گفته می شود که مدیریت و کنترل خانه را آسان می کنند.استفاده از محصولات خانه هوشمند  مانع از اتلاف انرژی از داخل به خارج می شود. به منظور هوشمند سازی ساختمان می توان از پنل مرکزی هوشمند، رله هوشمند، گجت هوشمند و کلیدهای لمسی هوشمند استفاده کرد. جهت آشنایی بیشتر با محصولات معرفی شده، ادامه مقاله را مطالعه کنید.  هوشمند سازی با هدف ارتقا و بهبود زندگی شخصی، اجتماعی و اجرای کارها با دقت بیشتر صورت می گیرد.

از تجهیزات هوشمندسازی ساختمان می توان در هوشمند سازی منازل مسکونی، باغ، ویلا، انبار و گلخانه استفاده کرد. با گسترش محیط زیست هوشمند، سطح کیفی زندگی شخصی بهبود می یابد. خانه هوشمند با هوشمند سازی سیستم روشنایی، سیستم حفاظت و امنیت، درب ها و پنجره ها، سیستم های گرمایشی و سرمایشی و سیستم های صوتی و تصویری ساخته می شود.

نقش پنل مرکزی هوشمند در محیط زیست هوشمند

در طراحی محیط زیست هوشمند از پنل مرکزی هوشمند استفاده می شود. وظیفه پنل مرکزی هوشمند، مدیریت فعالیت نرم افزارهای خانه هوشمند است. این ابزار، اصلی ترین سخت افزار سیستم هوشمند سازی  می باشد که قادر به کنترل کلی و جزئی قطعات زیر مجموعه خود است. این پردازنده قوی، امکان مدیریت خانه هوشمندو محیط زیست هوشمند را فراهم کرده است. قیمت پنل مرکزی هوشمند سها الکترونیک نسبت به پنل های وارداتی، فوق العاده به صرفه می باشد.  از ویژگی های دیگر این پنل مرکزی هوشمند می توان به ضمانت کیفیت محصول، آموزش رایگان، نصب و راه اندازی رایگان و خدمات پس از فروش 18 ماهه اشاره کرد.

محیط زیست هوشمند

مزایای استفاده از پنل مرکزی  در میدیت طبیعت هوشمند

1- مدیریت تمام دستگاه های هوشمندسازی ساختمان  در هر زمان و مکان

2- افزایش امنیت محیط ریست هوشمند

3- کنترل از راه دور سیستم با ریموت، وای فای و پیامک

4- افزایش بهره وری انرژی

5- مدیریت بهتر و راحت تر محیط‌های هوشمند

6- قابلیت اتصال به تجهیزات و دستگاه های هوشمند جدید

نقش رله هوشمند در محیط زیست هوشمند

در طراحی محیط زیست هوشمند از رله هوشمند استفاده می شود. رله هوشمند، نوعی دستگاه الکترونیکی می باشد که در سیستم های کنترل و اتوماسیون کاربرد دارد. رله هوشمند ، کنترل زمان بندی ها و مدیریت سیگنال های الکتریکی در هوشمند سازی  درب ها و هم‌چنین در کنترل سیستم های نورپردازی مورد استفاده قرار می گیرد. فرق رله های هوشمند با رله های سنتی در کنترل و مانیتورینگ بهتر دستگاه ها و فرآیندها می باشد. رله های سنتی به صورت مکانیکی و رله های هوشمند به صورت اتوماتیک فعالیت می کنند. در طراحی و تولید رله هوشمند از فناوری های پیشرفته ای چون میکروکنترلرها، حسگرهای کنترل و مدیریت عملکرد استفاده شده است.

همچنین این مقاله را مطالعه کنید.   هوشمندسازی با تجهیزات خانه هوشمند

خانه هوشمند

این ابزار بر اساس منطق و مقادیر تعیین شده، فعالیت می کند.

رله هوشمند بر اساس ورودی های محیطی و تنظیمات پیش فرض به صورت مستقل، تصمیم گیری می کند.

رله  بر اساس داده های حسگرها و تنظیمات کاربر، تصمیم به حرکت  درب ها و کنترل روشنایی می گیرد.

رله های هوشمند بر اساس نوع کاربری به رله هوشمند خانگی، صنعتی، انرژی، امنیتی و HVAC تقسیم شده اند.

رله های هوشمند بر اساس نوع قابلیت در سه مدل، رله هوشمند وای فای، سیم کارتی و پیامکی ساخته شده است.

رله های خانه هوشمند با تجزیه و تحلیل داده های حسگرها و اطلاعات محیطی، مصرف انرژی را بهبود می بخشند. از این رو، رله های هوشمند کاربرد بالایی در مدیریت انرژی الکتریکی دارند.

نقش گجت فرستنده هوشمند در محیط زیست هوشمند

در طراحی محیط زیست هوشمند از گجت هوشمند استفاده می شود. گجت های هوشمند، ابزارهای الکترونیکی هستند که در هوشمند سازی کولرهای آبی و اسپلیت های گازی کاربرد دارند. گجت های هوشمند در تجهیز محیط هوشمند مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزار، جایگزین مناسبی برای ریموت های IR و RF می باشدکه از آن برای کنترل وسایل الکتریکی که با ریموت IR و RF کنترل می شوند، استفاده می گردد.

از دیگر کاربردهای گجت هوشمند می توان به هوشمند سازی تلویزیون های شهری، دیتاشو، درب برقی و پرده برقی اشاره کرد.

با استفاده از گجت هوشمند و نرم افزار آن که بر روی گوشی های هوشمند نصب می شود، می توان از راه دور، محیط زیست هوشمند را کنترل کرد. از دیگر ویژگی های گجت هوشمند می توان به کنترل هوشمند با ریموت، وای فای و پیامک اشاره نمود. هر چند عملکرد گجت های هوشمند مستقل از پنل مرکزی هوشمند می باشد ولی می توان گجت های هوشمند را به پنل مرکزی هوشمند متصل کرد. فرض کنید به سفر رفته اید.

نقش ابزارهای مختلف در محیط زیست هوشمند

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *