ساخت خانه هوشمند مدرن چگونه انجام می شود؟

ساخت خانه هوشمند

ساخت خانه هوشمند مدرن می‌تواند به همان اندازه که دوست دارید ساده یا پیچیده باشد. برای هر کسی که می‌خواهد خانه هوشمند را در اندازه‌ای  کوچک داشته باشد و آن را آزمایش کند، شروع با یک کلید لمسی هوشمند یا پنل مرکزی هوشمند می‌تواند گزینه‌ای عالی باشد. این به شما امکان می‌دهد تجهیزات هوشمندسازی ساختمان را بدون سرمایه‌گذاری عمده ترکیب کنید.

ساخت خانه هوشمند مدرن برای کسانی که آماده انجام هوشمندسازی ساختمان در اندازه  بزرگ‌تری هستندمی‌تواند شامل :  گزینه‌های هوشمندی ای که تقریباً برای هر وسیله خانگی از جمله ترموستات، یخچال، ماشین لباسشویی و خشک کن، اجاق گاز، درب گاراژ، زنگ در و بسیاری موارد دیگر در دسترس هستند.

یک خانه کاملاً هوشمند می‌تواند ورود شما را حس کند، در را به روی شما باز کند، چراغ‌ها و آهنگ مورد علاقه‌تان را روشن کند، همه اینها بدون نیاز به انجام کاری.

همانطور که می‌بینید، برخی از تغییرات خانه هوشمند ساده هستند. مانند نصب یک لامپ که می‌تواند تقریباً به هر رنگی که می‌خواهید تغییر کند. و از راه دور از طریق تلفن شما و اپلیکشن خانه هوشمند کنترل شود. سایر پیشرفت‌های خانه هوشمند نیازمند تعهد بزرگ‌تری هستند، مانند تعویض لوازم خانگی .

اما خبر خوب این است که برای ایجاد یک خانه هوشمند کارآمد نیازی به بازسازی جدی نیست.

 

ساخت خانه هوشمند2

گرمایش در ساخت خانه هوشمند مدرن

محصولات خانه هوشمند اکنون کنترل بیشتری بر دستگاه‌های گرمایشی دارند. تجهیزات هوشمندسازی ساختمان ممکن است مجهز به حسگرهای دما یا رطوبت باشند. تا در صورت رعایت معیارهای خاصی، به طور خودکار روشن یا خاموش شوند. این خط از نوآوری‌های خانه‌های هوشمند به سیستم‌های تهویه مطبوع نیز گسترش می‌یابد. مانند سیستم‌های بهارساز که توسط خانه هوشمند سها الکترونیک به خوبی در نظر گرفته می‌شوند.

بسیاری از ترموستات‌های هوشمند علاوه بر اینکه می‌توانند دمای خانه‌تان را از راه دور کنترل کنند و آن را بر اساس زمان‌بندی تنظیم کنند، حس حرکت و اشغال را نیز دارند، به این معنی که بر اساس موقعیت مکانی شما و حتی اگر شما بیدار یا خواب هستید، تنظیم می‌شوند.

و به این تریتیب  می‌توانند در هزینه‌های گرمایش و سرمایش در مقایسه با روش‌های گرمایشی معمولی صرفه جویی کنند.

نورپردازی در ساخت خانه هوشمند مدرن

اغلب با استفاده از تلفن همراه و اپلیکشن خانه هوشمند، محصولات نورپردازی اکنون قابلیت‌های صاحبان خانه را افزایش می‌دهند. چراغ ها را می‌توان روشن و خاموش کرد، بر‌اساس یک برنامه زمان‌بندی قرار داد، یا تنظیم کرد که بر اساس زمان طلوع یا غروب خورشید تغییر کند. مانند برخی از محصولات سنتی‌تر، چراغ ها اغلب می‌توانند بر اساس حرکت تغییر کنند. با یک ارتباط موثر از طریق اپلیکشن خانه هوشمند یا ارسال یک پیامک می‌توان به خوبی آنها را مدیریت نمود.

 

این دسته روشنایی همچنین ممکن است شامل محصولات خانه هوشمندی باشد که نور را کنترل می‌کنند.

پرده‌های خودکار ممکن است  بر اساس برنامه طلوع خورشید بسته شوند. از طرف دیگر، پرده‌های الکترونیکی با ارتباط به یک گجت هوشمند و دسترسی به اپلیکشن خانه هوشمند یا ارسال دستور از طریق پیامک به کاربران این امکان را می‌دهند که پرده‌های خود را متناسب با زمان و مکان مشخص مدیریت کنند.

همچنین این مقاله را مطالعه کنید.   پروتکل‌های خانه هوشمند

برای آشنایی با گجت هوشمند سها الکترونیک کلیک کنید.

لامپ‌های هوشمندسازی شده  بسیار بیشتر از لامپ‌های رشته‌ای دوام می‌آورند و همچنین بسیار سرگرم‌کننده‌تر هستند.و این سفارشی‌سازی می‌تواند برای شما بسیار لذت بخش باشد .

تجهیزات صوتی/تصویری در ساخت خانه هوشمند مدرن

یکی از جنبه‌های سرگرم‌کننده‌تر خانه‌هوشمند، مانند تلویزیون و بلندگوها اکنون قابلیت‌های بیشتری برای پخش با فرمان با استفاده از برنامه‌ها دارند، از جمله نگه‌داشتن آن‌ها بر اساس برنامه یا قابلیت کنترل صوتی و ….

می‌توانید  پخش موسیقی، کتاب‌های صوتی و پادکست‌ها را تنها با استفاده لمس یه دستور در تلفن همراه خود یا با استفاده از ریموت یا پیامک مدیریت کنید

زنگ‌های تصویری در ساخت خانه هوشمند مدرن

زنگ‌های تصویری در اصل دوربین‌هایی هستند که به طور خاص برای درهای شما طراحی شده‌اند و به شما امکان می‌دهند مهمانان خود را ببینید و از طریق صدای دو طرفه با آنها صحبت کنید.

بهترین زنگ‌های ویدیویی دارای قابلیت تشخیص شخص هستند که منجر به اعلان‌های بسیار مفید می‌شود و از اعلان‌های نادرست خودروها، حیوانات و سایر اجسام متحرک جلوگیری می‌کند. که می‌توانید حتی زمانی که در منزل هم نیستید متوجه حضور شخص پشت درب منزل خود شوید .

امنیت در ساخت خانه هوشمند مدرن

یکی از معقول‌ترین جنبه‌های یک خانه هوشمند، قابلیت‌های امنیتی است که بسیار حائز اهمیت است، و در تجهیزات خانه هوشمند به خوبی مدنظر قرار گرفته شده است.

بسیاری از خانه‌های هوشمند نیز با کیت های امنیتی مدرن بازسازی می‌شوند. این شامل آشکارسازهای حسگر حرکت در زمانی که افراد نباید در خانه باشند، می باشد.

دوربین های امنیتی هوشمند

با دوربین‌های امنیتی هوشمند، می‌توانید در هر زمان و در هر مکان از برنامه تلفن همراه خود، فیلم را چک کنید.

برخی از دوربین‌های امنیتی هوشمند حتی دارای تشخیص شخص هستند، بنابراین فقط زمانی که یک شخص را شناسایی کند به شما اطلاع داده می‌شود، اما دوربین‌های پیشرفته‌تر دارای تشخیص چهره هستند که به شما امکان می‌دهد چهره‌هایی را که چندین بار دیده شده است نام ببرید تا اعلان‌های خاص‌تری را نیز دریافت کنید.

قفل‌های هوشمند

قفل های هوشمند بسیار کاربردی هستند. علاوه بر کنترل از راه دور، کاربران همچنین می‌توانند برای دوره‌های زمانی خاص رمز عبور ایجاد کنند تا در زمانی که در خانه نیستید اجازه ورود افراد را کنترل کنید.شما می‌توانید فعالیت قفل خود را ببینید و حتی برخی از قفل‌ها را می‌توان با دستورات صوتی باز کرد!

ساخت خانه هوشمند3

 

دیگر امکانات :

بخش بسیار بزرگی از خانه‌های هوشمند به دستیارهای دیجیتال یا هاب‌های خانگی مربوط می‌شود. این محصولات اغلب با استفاده از صدای شما در تعامل هستند. و می‌توانند دستورات را دریافت کنند، تقویم شما را سازماندهی کنند، تماس‌های کنفرانسی را برنامه‌ریزی کنند یا هشدار ارائه کنند.

ردیاب‌های هوشمند دود و مونوکسید کربن محصول دیگری است. که  نه تنها زنگ خطر را به صدا در می‌آورند، بلکه می‌توانند با تلفن شما همگام‌سازی شوند تا در صورت دور بودن از ملک خود به شما هشدار دهند.

می‌توان این دستگاه ها را برای ارسال اعلان‌های اضطراری به مخاطبین مشخص شده، تنظیم نمود.

سیستم‌های آبیاری هوشمند نیز قابلیت برنامه‌ریزی را دارند تا بتوان در مصرف آب صرفه‌جویی کرد و زمان آبیاری آنها به طور متناسب تنظیم نمود.

تمامی این امکانات را میتوان در حد کوک و یا گسترده برای ساخت خانه هوشمند یا فوق هوشمند استفاده نمود.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *