مزایای خانه هوشمند ایرانی که از آن بی‌خبرید.

خانه هوشمند ایرانی

خانه هوشمند ایرانی یکی از جدیدترین دستاوردهای نخبگان ایرانی است. تجهیزات خانه هوشمند تولید شده در ایران اکنون سهم قابل توجهی در این بازار نوپا دارند. این در حالی است که بسیاری تصور می‌کنند برند ایرانی خانه هوشمند اصلاً وجود خارجی ندارد. چنین افرادی تنها به برندهای خارجی اطمینان دارند و در شرایط تحریم هم پرداخت هزینه‌های گزاف برای محصولات چینی را به فرصت دادن به تولیدکنندگان داخلی ترجیح می‌دهند. در حالی که در دنیای امروز به ندرت می‌توان علم و فناوری در انحصار قرار دارد. تبادلات علمی در تمام دنیا در جریان است و این مسئله تکنولوژی را از انحصار ابرقدرت‌ها خارج کرده است.

در نتیجه فناوری‌های مدرنی چون خانه هوشمند به سرعت در کشور ما بومی‌سازی می‌شود. اکنون نه تنها برند ایرانی خانه هوشمند وجود دارد بلکه از تنوع بسیار خوبی نیز برخوردار است. اما ما در این مطلب با ذکر امتیازات محصولات ایرانی اثبات می‌کنیم حتی در صورت وجود بهترین برندهای خارجی در کشور، خانه هوشمند ایرانی ارجحیت دارد.

 

مزایای خانه هوشمند ایرانی

 

تطابق خانه هوشمند ایرانی با خانه ایرانی

مهمترین امتیاز تجهیزات خانه هوشمند ایرانی تطابق آنها با یک خانه ایرانی است. به عبارت ساده محصولات خانه هوشمند دانش بینیان ایرانی  توسط مهندسان ایرانی طراحی و تولید شده که به خوبی با شرایط و امکانات ساختمان‌ها در ایران از قبیل نوع سیم‌کشی، برق‌کشی و ولتاژ مناسب و … آشنا هستند. این تطابق تجهیزات با زیرساخت‌ها مهمترین امتیاز محصولات ایرانی خانه هوشمند است. زیرا اگر تجهیزات هوشمندسازی ساختمان باید با امکانات زیرساختی ساختمان به درستی تطابق پیدا نکند در عملکرد سیستم اختلال ایجاد می‌شود.

قیمت خانه هوشمند ایرانی

قیمت تجهیزات خانه هوشمند ایرانی دومین مزیت این محصولات است. به خاطر شرایط تحریم و نوسانات ارزی، اجناس خارجی با قیمت سرسام‌آوری وارد ایران می‌شوند. اگر این اجناس مانند محصولات خانه هوشمند از تکنولوژی جدیدی برخوردار باشند در کشور مبدأ نیز قیمت بالایی دارند. در نتیجه هوشمندسازی ساختمان با محصولات خارجی یک رؤیای گران قیمت برای اقشار خاص محسوب می‌شود. اما متخصصان جوان ایرانی با بومی‌سازی این تکنولوژی مدرن توانسته‌اند محصولاتی با کارایی مشابه و قیمت بسیار مناسب تولید کنند. تفاوت قیمت برند ایرانی خانه هوشمند با ارزان‌ترین برندهای خارجی نیز قابل توجه است. لذا با در نظر گرفتن مزایای هوشمندسازی ساختمان به خصوص صرفه‌جویی در مصرف انرژی خرید تجهیزات خانه هوشمند حتی برای ساختمان‌های قدیمی کاملاً مقرون به صرفه است.

نرم‌افزار فارسی خانه ایرانی هوشمند

 

صنعت بومی

دیگر مزیت خانه هوشمند ایرانی استفاده از دانش فنی و قطعات بومی برای این تجهیزات است. تحریم‌های ظالمانه موجب شده شرکت‌های دانش‌بنیان حتی به واردات قطعات از خارج کشور نیز اطمینان نداشته باشند. به همین دلیل اغلب این شرکت‌ها تلاش می‌کنند حتی المقدور قطعات مورد نیاز خود را نیز تولید کرده و یا از تولیدکنندگان داخلی تهیه کنند.

از آنجایی که محصولات خانه هوشمند به طور مداوم مورد استفاده قرار می‌گیرند استهلاک بالایی دارند. در شرایطی که تعمیر یا تعویض محصولات خانه هوشمند خارجی به ندرت امکان‌پذیر است در خانه هوشمند ایرانی هیچ نگرانی بابت تعمیر یا تعویض قطعات وجود ندارد.

ضمن اینکه در بسیاری از برندهای خارجی تنها متخصصان شرکت یا به عبارتی نمایندگی مجاز شرکت توانایی تعمیر و تعویض قطعات را دارد. حتی در بسیاری از موارد برای حفظ ارزش برند،‌ تجهیزات خانه هوشمند به صورتی طراحی می‌شوند که شناخت سیستم و در نتیجه عیب‌یابی و تعمیر آن به آسانی امکان‌پذیر نیست. در نتیجه کارشناسان ایرانی نصب سیستم حتی اگر بخواهند نمی‌توانند سیستم را تعمیر نمایند.

هوشمندسازی ساختمان

 

بومی سازی خانه هوشمند

خانه هوشمند ایرانی با بومی سازی محصولات خانه هوشمند برای کشور چهار فصل ایران تولید می‌شود. یکی از مهمترین اجزای یک خانه هوشمند سیستم تهویه مطبوع خانه است. بدیهی است سیستم تهویه مورد نیاز برای شهرهای شمالی کشور با شهرهای جنوبی کشور کاملاً متفاوت است. حال تصور کنید محصولی که برای یک کشور سردسیر طراحی و تولید شده تا چه حد می‌تواند در گرما و رطوبت شهرهای جنوبی ایران ناکارآمد باشد.

همچنین این مقاله را مطالعه کنید.   خانه هوشمند در رشد کسب و کار چه کمکی می‌کند؟

در حالی که محصولات ایرانی خانه هوشمند با در نظر گرفتن اقلیم چهارفصل ایران و مطابق با نیازهای مردم طراحی و تولید می‌شوند. ضمن اینکه بخشی از این محصولات با مؤلفه‌های فرهنگی کشور نیز ارتباط دارند.

به عنوان مثال ممکن است باز بودن پرده ساختمان در کشورهای دیگر عادی  باشد اما در ایران، طراحی پرده به صورتی که در عین تأمین نور ساختمان حریم خانه حفظ شود یک امتیاز محسوب می‌شود.

سفارشی سازی

از مهمترین مزایای خانه هوشمند ایرانی امکان سفارشی سازی محصولات است. در شرایطی که هوشمندسازی ساختمان یک امتیاز ویژه برای ساختمان‌های جدید محسوب می‌شود فعالان عرصه ساختمان سازی می‌توانند برای هوشمندسازی ساختمان محصولات سفارشی دلخواه خود را داشته باشند. این اقدام بدون تردید در افزایش ارزش ملک بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

نصب آسان

محصولات خانه هوشمند که در ایران تولید می‌شوند، مطابق شرایط ساختمان‌ها و مطابق نیازهای ایران ساخته شده است. بنابراین در ساخت تجهیزات خانه هوشمند ایرانی شرایط نصب نیز لحاظ شده است. در نتیجه به جز محصولاتی که برای نصب در حین ساخت بنا طراحی و تولید می‌شوند بخشی از محصولات نیز برای هوشمندسازی خانه های قدیمی طراحی و تولید می‌شود. به عبارت ساده‌تر، امروزه هوشمندسازی ساختمان در هر خانه‌ای قابل اجرا است. بدیهی است نحوه کارکرد و امکانات همه سیستم‌ها یکسان نیست. اما تمامی این سیستم‌ها در نوع خود کارایی مطلوبی دارند.

کنترل خانه هوشمند با زبان فارسی

کنترل خانه هوشمند با موبایل یکی از جذاب‌ترین امکانات خانه هوشمند است. مانند تمامی نرم‌افزارهای موبایلی، اپلیکیشن کنترل خانه هوشمند نیز منو،‌ امکانات و تنظیمات متعددی دارد. حال تصور کنید استفاده از یک نرم‌افزار به زبان فارسی تا چه میزان ساده‌تر از استفاده از یک نرم‌افزار خارجی است. حتی با وجود امکان تغییر زبان برنامه هیچ ترجمه‌ای به اندازه زبان اصلی روان و قابل درک نیست. با خرید محصول ایرانی تمام افراد با هر سن و توانایی می‌توانند با یک نرم‌افزار ایرانی و فارسی به سادگی خانه هوشمند ایرانی را کنترل کنند.

 

اپلیکیشن کنترل خانه هوشمند

 

خدمات پس از فروش خانه هوشمند ایرانی

خانه هوشمند سها الکترونیک حاصل نصب تجهیزات ایرانی توسط مهندسین ایرانی در یک خانه ایرانی است. هر گونه اختلال در هر کجای این مسیر به سادگی قابل حل خواهد بود. نکته مهم این است که بدانیم تجهیزات خانه هوشمند به دلیل اتصال مداوم، محصولات مصرفی محسوب می‌شوند. بنابراین حتی در محصولات خانه هوشمند بهترین برندهای خارجی امکان خرابی وجود دارد.

در کشورهای خارجی به دلیل وجود نمایندگی معتبر و ضمانت اجرایی برای ضمانتنامه کالا نگرانی از این بابت وجود ندارد. اما در کشور ما اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌ها تنها واردکننده و فروشنده محصولات خارجی هستند. زیرا هیچ برند خارجی به طور رسمی داخل ایران نمایندگی ندارد. بنابراین هیچ ضمانت اجرایی برای خدمات پس از فروش محصولات خارجی وجود ندارد.

ایجاد اشتغال

محصولات خانه هوشمند  یکی از محصولات مدرن ایرانی است که حاصل تلاش نخبگان و متخصصان جوان ایرانی است. این صنعت، شاخه جدیدی در حوزه برق و الکترونیک است که توسعه آن به معنی ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و ممانعت از خروج ارز از کشور است. از سوی دیگر هوشمندسازی ساختمان در تمام دنیا صنعتی نوپا محسوب می‌شود.

برخلاف بسیاری از محصولات مانند صنعت تولید گوشی موبایل تفاوت میان تکنولوژی محصولات خانه هوشمند  در ایران و خارجی ده‌ها سال نیست. لذا این موقعیت فرصت مناسبی برای توسعه یک صنعت نوپا در کشور است. در مقابل خرید محصولات خارجی هیچ ثمری جز خروج ارز از کشور ندارد. چه بهتر آنکه با خرید تجهیزات خانه هوشمند که در ایران تولید می‌شوند با قیمت مناسب فرصتی برای رشد جوانان این سرزمین فراهم کنید.

سخن آخر

خانه هوشمند ایرانی؛ تحقق یک رؤیا به دست جوانان توانمند این سرزمین است. سهم ما در این مسیر تنها حمایت از دانش و جسارت این جوانان است تا روزی که برند ایرانی خانه هوشمند در بازار جهانی می‌درخشد سربلند باشیم.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *