بهترین قیمت و کیفیت محصولات خانه هوشمند

کیفیت محصولات خانه هوشمند

کیفیت محصولات خانه هوشمند چیزی نیست که به بهای قیمت کمتر بتوان از آن صرف‌نظر نمود. در هنگام خرید تجهیزات هوشمندسازی ساختمان، کیفیت و دوام محصولات خانه هوشمند باید در اولویت قرار گیرد. هوشمندسازی ساختمان فناوری جدیدی است که نیاز به تخصص ویژه دارد. خرید تجهیزات خانه هوشمند تنها خرید کلیدهای لمسی خانه هوشمند نیست. مبنای خانه هوشمند یا به عبارتی مغز متفکر این سیستم یک پنل مرکزی است که کیفیت آن اهمیت حیاتی دارد. ضمن اینکه کیفیت اپلیکیشن خانه هوشمند به عنوان کنترل کننده سیستم نیز اهمیت اساسی دارد. بنابراین در هوشمندسازی منازل انتخاب خانه هوشمند ایرانی یا خانه هوشمند خارجی مهم نیست بلکه کیفیت محصولات هوشمند مهمترین نکته است.

بهترین قیمت و کیفیت محصولات خانه هوشمند

 

کیفیت محصولات خانه هوشمند را چطور تشخیص دهیم؟

ارزیابی کیفیت محصولات خانه هوشمند کار هرکسی نیست. ممکن است شما در هنگام خرید کلیدهای لمسی خانه هوشمند بتوانید کلید های نصب شده در فروشگاه خانه هوشمند را تست کنید. اما فروشنده می‌تواند در مورد عمر و دوام کلیدها و یا سازنده آنها اطلاعات غلط به شما ارائه کند. ضمن اینکه ارزیابی محصولاتی مانند پنل مرکزی یا کیفیت نصب تجهیزات خانه هوشمند تقریباً‌ غیر ممکن است. بنابراین برای انتخاب محصولات مرغوب باید مسیر دیگری را طی کرد.

خرید از فروشگاه خانه هوشمند یا تولیدکننده خانه هوشمند؟

همانطور که گفتیم هوشمندسازی ساختمان یک تکنولوژی مدرن و به‌روز است که نیاز به دانش تخصصی دارد. بنابراین پیش از هر چیز لازم است در مورد تخصص سازندگان اطمینان حاصل کنید. بسیاری از فعالان حوزه هوشمندسازی تنها فروشنده تجهیزات خانه هوشمند با برندهای خارجی هستند. به عبارت ساده‌تر آنها فروشندگانی هستند که با همکاری تکنسین‌های برقی تجهیزاتی را در منزل شما نصب می‌کنند. اما اغلب آنها از نحوه ساخت این تجهیزات آگاهی ندارند. این افراد برای نگهداری و تعمیرات احتمالی دستگاه نیز غالباً تنها بر تجربه خود اتکا می‌کنند. اما سازنده تجهیزات هوشمندسازی ساختمان از ابتدا در طراحی سیستم دخیل بوده و به زیر و بم آن کاملاً واقف است. سازنده محصول تنها کسی است که برای هر رویداد غیرمنتظره که منجر به اختلال در کار سیستم یا از کار افتادن آن شود می‌تواند راه‌حل مناسبی پیدا کند.

همچنین این مقاله را مطالعه کنید.   ساخت خانه هوشمند مدرن چگونه انجام می شود؟

قیمت تجهیزات هوشمندسازی ساختمان

قیمت سیستم هوشمند خانه معیار مناسبی برای ارزیابی کیفیت محصولات خانه هوشمند نیست. بدیهی است قیمت تجهیزات خانه هوشمند خارجی به خاطر قیمت دلار بسیار گران است. حتی اگر این محصولات متعلق به برندهای معتبر جهانی باشند قیمت بالای آنها معیار مناسبی محسوب نمی‌شود. زیرا بخشی از اعتبار این برندها به خاطر ضمانت و خدمات پس از فروش محصولات است که در ایران عملاً‌ وجود ندارد. در مقابل، انواع برند ایرانی خانه هوشمند نیز در بازار موجود است که محصولات خود را با قیمت مناسبی عرضه می‌کنند. البته مهم این است که برندی را پیدا کنید که متخصص این حوزه و تولید کننده واقعی باشد.

تجهیزات هوشمندسازی ساختمان

 

بهترین برند ایرانی خانه هوشمند

شناسایی بهترین خانه هوشمند ایرانی و یا بهترین خانه هوشمند خارجی کار دشواری است. معمولاً‌ هریک از برندها مزایا و معایب خاص خود را دارند. اما می‌توان معیارهایی برای ارزیابی کیفیت محصولات خانه هوشمند در نظر گرفت.

به متخصصین اعتماد کنید.

بدون شک یک تولیدکننده متخصص، معیار مناسبی برای اطمینان از کیفیت محصولات خانه هوشمند است. پیش از هر اقدامی به دنبال شرکت‌های دانش بنیان هوشمندسازی ساختمان باشید زیرا دانش و تخصص این شرکت‌ها توسط مراجع معتبر ارزیابی شده است.

تجربه‌های خرید را بررسی کنید.

در خرید محصولات خانه هوشمند نیز مانند هر خرید دیگر، بررسی نظرات مشتریان قبلی بسیار کارآمد است. هر برندی انتخاب کردید پیش از خرید، نظرات مشتریان قبلی را بررسی کنید. حتی اگر مقدور است از نزدیک، نحوه کار سیستم و تجهیزات خانه هوشمند را بررسی کنید.

به قیمت توجه نکنید.

بهترین قیمت تجهیزات خانه هوشمند گران‌ترین یا ارزان‌ترین محصول موجود در بازار نیست. اساساً به خاطر جدید بودن این محصولات در عرصه تولیدات داخلی، مقایسه قیمت محصولات ایرانی معیار قابل اطمینانی برای ارزیابی کیفیت نیست. مقایسه قیمت محصولات ایرانی و خارجی نیز به خاطر قیمت دلار منطقی نیست. بنابراین در بررسی قیمت باید ارزنده بودن محصول به نسبت کیفیت آن را بررسی کنید.

سخن پایانی

ارزیابی کیفیت تجهیزات هوشمندسازی ساختمان به آسانی ممکن نیست. بهترین قیمت و کیفیت محصولات خانه هوشمند متعلق به شرکتی است که در این زمینه دانش تخصصی داشته باشد؛ تولیدکننده محصول باشد؛ رضایت مشتریان قبلی خود را جلب کرده باشد و قیمت محصولات آن کاملاً‌ با کیفیت محصولات تناسب داشته باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *